Stronghold Crusader

Rychlá diskuze

Anketa - Panovníci

Kdo je Váš nejoblíbeněší panovník?

Krysa (6229)
 

Prase (5941)
 

Had (5521)
 

Vlk (8369)
 

Saladin (6668)
 

Kalif (5683)
 

Sultán (5358)
 

Lví srdce (13067)
 

Statistiky

TOPlist

*Warchest

Datadisk Warchest – recenze

 

 Jednoho dne (byly to zrovna Vánoce) jsem nainstaloval Strongholda Crusadera od kolekce klasiky.  Byl jsem úplně nadšen, už když jsem vkládal CD do mechaniky. I když jsem si nebyl na 100 procent jistý, že zde bude i tento datadisk, protože jsem nikde nenašel jedinou zmínku o něm, musel jsem se spolehnout na svého kamaráda, který mi ho doporučil.

 

Po instalaci, ve které bylo několik zajímavých obrázků (myslím, že i pár nových), jsem spatřil úvodní obrázek, zůstal nezměněn. Příliš mi to nevadilo, vzápětí jsem však zjistil, že tu není nainstalovaná čeština. To mě poněkud naštvalo, ale překousnul jsem to, vždyť si ji později stáhnu.

 

Ještě než jsem vyzkoušel kampaň o dalších 30 misích jsem se podíval do skrimishe – a hle, tento datadisk přináší nové mapy. Několik jsem si jich prohlédnul, novinka nastala hlavně v misích o 7 hráčích, které se tu jinak nevyskytují. To mě inspirovalo pro vlastní tvorbu map, ale zpátky ke hře. Najdete zde nových 8 panovníků (dříve jsem je považoval za bonusové, ale jsou z datadisku), jmenují se Císař Bedřich, král Filip, Wazir, Emir, Nizar, Šerif, Maršál a Opat, samozřejmě s nimi můžete hrát skrimish a nebo výše zmíněnou kampaň. Prakticky jsou tito panovníci to jediné, díky čemu jsem si tuhle hru kupoval.

 

Dobře, vrátil jsem se tedy ke kampani. Uviděl jsem nový vzhled velké mapy s 30 políčky, s chutí jsem se do prvního vrhnul (k dispozici opět 3 slepičky). Kupodivu se první mise nazývá  51, což je zvláštní, protože pokud předešlou kampaň nedohrajete, můžete hrát ji taky.

 

Dobrá, první dvě mise jsem stihnul dodělat do půl hodiny, tak jsem začal hledat co dál – nic jsem ovšem nenašel. Tento datadisk však nic nového neobsahuje. Ano, doufal jsem v nějakou změnu. Ničeho jsem se však nedočkal.

 

Opravdu zde nejsou žádné nové zvuky, vylepšení grafiky, prostě nic.

Takže pokud to shrneme – pokud jste se ještě nesetkali se Strongholdem Cusaderem, jednoznačná koupě. Pokud však již máte originálního Crusadera jako já, opravdu zvažte jestli Vám to za to stojí. Tyto panovníky si tu můžete stáhnout, češtinu jakbysmet, mapy si každý zručný hráč může vytvořit sám, snad jen kampaň Vám může trochu chybět.

 Musím však dodat, že teď tuto hru seženete v rozpětí 130 – 250 Kč. To se mi zdá jako celkem férová cena, takže do toho!

 

 

 

Verdikt :

 

 Kdo ještě nemá Strongholda Crusadera koupí a neprohloupí, pokud však už tuto hru máte, rozmyslete si, jestli Vám to za to stojí.

 

Hodnocení:                                 60 %