Stronghold Crusader

Rychlá diskuze

Anketa - Panovníci

Kdo je Váš nejoblíbeněší panovník?

Krysa (6229)
 

Prase (5941)
 

Had (5521)
 

Vlk (8369)
 

Saladin (6668)
 

Kalif (5683)
 

Sultán (5358)
 

Lví srdce (13067)
 

Statistiky

TOPlist

Panovníci

Nyní se předělává...

Podrobnější popis panovníků se připravuje. Zatím jsou v článcích uvedeny obrázky panovníků a pod nimi galerie jejich hradů. Navíc v této sekci nalezenete AIV Editor, ve kterém si můžete upravit svého panovníka!

Krysa Obtížnost: Lehká
Mizerná taktika dobývání, mizerné hrady. Co dodat? Je to nejhorší nepřítel ve hře. Používá nejslabší jednotky ze všech, kopiníky a lukostřelce, přčemž lukostřelci jsou jedinou hrozbou. Ve větším počtu je krysa obstojná, ale slabá. Hrady mají neurčitý tvar, podobající se labyrintu. Možná je zbytečné na tohoto protivníka dávat taktiku, protože není skoro žádnou hrozbou, ale já používám palcátníky a občas je podporuji lukostřeleckou jízdou.

Had Obtížnost: Střední
Nepříjemný nepřítel. Podpaluje budovy, občas ničí věže katapulty, ale stále patří k nejslabším protivníkům ve hře. Používá rád arabské jednotky, jsou to otroci, vrhači kamene, arabští lukostřelci. Používá dále inženýry, kopiníky, lukostřelce, katapulty. Hrad má tvar S ( anglicky had Snake), ovšem někdy má tvar srdce. Má příkopy. Já na něj nejradši používám lukostřeleckou jízdu nebo taky pomalu likviduji brány a věže katapulty.

Prase Obtížnost: Střední - těžká
Obstojný nepřítel, protože používá dobrou taktiu. Má nízké hradby, čehož se dá využít, ovšem nepříjemnou stránkou je, že si hrad dobře kryje věžemi a branou. Také Vám občas prošpikuje obrněnce pastmi. Používá palcátníky, kušiníky a inženýry. Z dobyvačných strojů používá beranidla a katapulty. Hrad obsahuje většinou alespoň dvě věže, má taktika a něj zní, zničit katapulty.

Vlk Obtížnost: Velmi těžká
Staví si největší hrad ve hře a je taky nejsilnějším nepřítelem ze všech. Používá skoro všechny jednotky. Používá lukostřelce na koních, arabské i evropské lukostřelce, kušostřelce, obrněné halapartníky a obrněnce. Dále inženýry, z dobvacích strojů obléhací praky, katapulty a zápalné balisty. Na hradbách má balisty či katapulty. Hrad má skoro pokaždé jiný, takže na něj není jednotná taktika. Já znám hrad šestiúhelníkový, který má tři věže s katapulty, šestiúhelníkový s příkopy a předsazenými čtyřmi věžmi, čtverec s věžmi podobně jako u Saladina a pavoukovitý, který je velký a má tvar pavouka s šesti nohami, každá noha je ukončena věží s katapultem nebo balistou.

Saladin Obtížnost: Těžká
Velice dobrý arabský nepřítel. Dokáže si dobře udržet peníze i při krušných chvílích. Není špatný taktik a staví si poměrně veliké hrady a má velice pestré budovy a ekonomiku. ( všiměte si obřího hradu Saladina "moudrého") Používá otroky, arabské lukostřelce, lukostřelce na koních, vrhače ohně, inženýry, assasiny, arabské bojovníky, z dobyvačných strojů katapulty, zápalné balisty. Na jeho oblíbených kulatých věžích bývají katapulty a balisty. Hrad má podobný typ jako Lví srdce, ale z hradeb mu vybíhají nové hradby a jako ukončení používá kulaté věže. Používá příkopy.

Kalif Obtížnost: Střední
Kalif je z arabských panovníků nejpovedenější z hlediska vzhledu. Má krutovládu a neumí si udržet peníze. Po zničení jedné hospody jde absolutně ke dnu a jen těžko se ze dna vzpamatovává. Má podobnou taktiku jako Saladin. Jeho oblibou je zapalovat budovy podobně jako u Hada. Nezapomeňte na studny! Používá otroky, arabské lukostřelce, lukostřelce na koních, vrhače ohně, inženýry, arabské bojovníky, z dobyvačných strojů katapulty, zápalné balisty. Staví si hrady ve tvaru obdélníku, který je posázen vysokými strážnými věžmi. Dá se dobře zničit katapultem nebo dobyvačnou věží s palcátníky.

Sultan Obtížnost: Lehká - Střední
Je spíše básníkem než válečníkem. Kde jsem tadyhlec tu větu slyšel... Opravdu, tenhle popisek najdete skoro na každé stránce. Pokud máte stáhnutou češtinu, zjistíte,že pořád mluví o velbloudech (to není nic dobrého), a nebo že už oáza u Sultána vysychá ( hurá, jdeme dobývat!). Jeho síla těží v ekonomice, neptřebuje zeleň, neboť jídlo kupuje a staví si zahrádky, takže má plus k popularitě i k vojákům. Používá arabské lukostřelce, vrhače kamenů (nebo taky prakaře, jak chcete) arabské bojovníky a vrhače ohně. Nedělá inženýry, vyvažuje to počtem arabských bojovníků. Dělá si kulaté ohradbení s občasnými vysoými strážnými věžmi. Přímoutaktiku nemám, dobyju ho skoro vždycky jednoduše.

Lví srdce Obtížnost: Těžká
Lví srdce je vlastně upravená verze vlka. Nechci Lion Hearta urazit, ale je spíše méně povedenou kopií vlka. Nikdy nepochopím, proč si na čtvercový hrad se čtyřmi tlustými věžmi dává jenom dva lukostřelce a balistu či katapult. Jeho síla je většinou na hradě. Zdá se, že na hradě má pár obrněnců s lukostřelci, ale když vaše statečná armáda umře pod salvou šípů vystřelených z hradu, neníse čemu divit. Abyste přebyli jeho hrad, musíte mít slušnou armádu. Poměrně rychle se rozvijí a tak Vám cobydup na hrad přiskočí armáda obrněnců, což právě neumí vlk. Richard Lví Srdce používá lukostřelce, obrněnce, obrněné halapartníky a inženýry. Na věžích má balisty a katapulty a pozemní dobývací stroje jsou katapul, obléhací prak a beranidlo. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Král Filip Obtížnost: Lehká

Král Filip je obdobou Hada. Místo arabských bojovníků používá koně, kteří jsou příjemným zpestřením, neboť se konečně po pláni prohánějí i jiní než Vaši koně. Hrad má podobný jako Lví srdce, takoví obdélník, který má dvě věže. Na nich bývají balisty a katapulty. Věže jsou spojeny hradbou, zbytek hradu je ohradben lehkou čárou příkopu, takže pokud je Filip na vyvýšenině ( kde nelze vykopávat příkopy ) je absolutně v čudu.

Bedřich Obtížnost: Těžká

Pokud jste si někdy zapnuli Strongholda Crusadera, zjistíte že hned na začátku když spouštíte hru a vidíte intro, spatříte Bedřicha. Je to ten s helmou a s kopím. Používá obrněnce, kušiníky, lukostřelce, halapartníky, inženýry a koně! Prostě obdoba vlka. Bedřich je ale dobrý ekonomik. Hrad má tvar trojúhelníku a okopává si hrad příkopy. Není špatný nepřítel.

Šerif Obtížnost: Střední
Šerif je krutovládce jako Kalif, používá assasiny, vrhače ohně, kušiníky, palcátníky a inženýry. Hrad má podivný, takové dva kruhy a jeden čtverec. Těžko popsatelné, radím najít si ho v mé fotogalerii, tam je jeho hrad v plné kráse, ale hrad je tak nelogicky postaven, že se vyplatí mu zablokovat jednu hlavní bránu ze čtverce a je to jeho konec. Taktiku na něj nemám, dá se zničit jednoduše. Dobývací věž nebo katapulty budou tím nejlepším řešením.

Maršál Obtížnost: Lehká - střední
Maršál je trochu podobný filipovy a Lvímu srdci. Má hrad ve tvaru obdélníku a postupem času si ohradbí i výrobny luků apod. Vyrábí si lukostřelce, rytíře a rytíře na koních, myslím že i halapartníky. Věže používá malé, nejdou na ně balisty a někdy je používá Had. Dává na ně lukostřelce. Pokud není na vyvýšenině, okopává si hrad příkopy. Dělá si zahrádky a zdá se mi o něco silnější než Filip.

Opat Obtížnost: Lehká
Náš velký mnich je zajímavou novinkou, protože používá mnichy, lukostřelce, inženýry a katapulty a balisty na hradbách. Pokud je na vyvýšenině nemá šanci, jinak je i tak pěkně slabí. Mnichové zase tolik silní nejsou a vzhledem k tomu, že první co si staví je ketedrála, nemá moc peněz. Hrad má velmi podivný, ohradbená část je pouze katedrála a pár budov, takže do hradu se dostanete jednoduše přes příkop, ale pozor na dehet! Myslím že staví šibenice.

Emir Obtížnost: Těžká
Už jsme u arabské části, která je docela zajímavá. Hrad má tvar hranatého kruhu, v podstatě osmiúhelník. V rozích mívá velké kruhové věže a žádné balisty tam nemá, má tam někdy katapulty, ale myslím že ne vždy. Zajímavé jsou dvě brány, které jsou někdy vedle sebe, také z ohradbení vystupují vysoké strážní věže na kterých bývá - to byste neuhádli evropský lukostřelec! Teď k tomu co používá - evropské i arabské lukostřelce, lukostřlce na koních, inženýry a arabské bojovníky. Na věže si dává taky kotlíkáře, neboli inženýry s vroucím olejem. Je celkem nebezpečný, občas na Vás zaútočí tucty arabských bojovníků a taky dělá zahrádky a hospody, takže je na tom dobře ekonomicky jako Saladin.

Wazir Obtížnost: Střední - těžká
Zloduch Wazir je obdobou Kalifa, alespoň to vypadá podle portrétu. Hrad má tvar hvězdy, před koncem cípů jsou vysoké strážní věže, na konci jsou velké kulaté věže. Používá arabské bojovníky, arabské lukostřelce, vrhače ohně, otroky, lukostřelce na koních a inženýry. Z dobývacích strojů používá zápalné balisty, obléhací praky a kolem hradu má zápalný dehet. Je dost podobný Saladinovy, ale o trochu slabší.

Nazir Obtížnost: Těžká
Tak tady je poslední ze skupinky. Stále mi připomíná Kalifa, ale to je jedno.Vyrabí si arabské lukostřelce, nájemné vrahy a otroky. Asi díky nájemným vrahům (assasinům) se jmenuje Nazir tichý. Celý hrad je nedokončen, věže mají schody a nejsou navzájem propojeny. Celý hrad je okopán tenkým a pak druhým tlustým vodním příkopem. Jak bývá u arabáků zvykem, má kolem hradu balisty a staví si také katapulty. Život Vám jistě znepříjemní pasti, které probodnou sebesilnější jednotku. Jeho nejsilnější silou jsou neviditelní assasini, takže když se z ničeho nic objeví spousty assasinů, bývá to Váš konec.Crusader:

Krysa
Prase
Had
Vlk
Lví Srdce

Warchest:
Maršál
Šerif
Opat
Král Filip
Císař Bedřich


Crusader:

Saladin
Kalíf
Sultán

Warchest:
Wazir
Nizar
Emir