Stronghold Crusader

Rychlá diskuze

Anketa - Panovníci

Kdo je Váš nejoblíbeněší panovník?

Krysa (6229)
 

Prase (5941)
 

Had (5521)
 

Vlk (8369)
 

Saladin (6668)
 

Kalif (5683)
 

Sultán (5358)
 

Lví srdce (13067)
 

Statistiky

TOPlist

FAQ

FAQ aneb často kladené dotazy. Zde uvedu několik typických otázek, zaplňující tyto stránky. Předem upozorňuji, že na většinu otázek se dá najít odpověď v různých sekcích.

 

1. JAK SI MOHU ZMĚNIT JMÉNO A VZHLED HRÁČE (MÍSTO KLASICKÉHO MEČE A ŠTÍTU)?

  V adresáři s hrou najděte obrázek faces.bmp. Když ho editujete přes malován (či nějaký lepší program), objeví sa tam dvě prázdná políčka a v ostatních jsou už meče se štítem. Do prázdnych políček můžete všelicos nakreslit, napsat atd... Potom upravený soubor uložte (nahraďte jím původní) a spustěte si hru. Po načtení klikněte na "klíček", potom na "změna jména" a můžete si vybrat vlajku jakou jste si nakreslili. Teoreticky můžete mít za portrét i nějakého panovníka, pokud si na internetu stáhnete jeho obrázek nebo si jej scrennete a vložíte ho do volného okénka. (Také si můžete zvolit své jméno, já používám: "Lord Jednorožec,  zlatý roh", nebo "Lord Unicron")

 Pokud budete chtít, můžete si vystřihnout obličej z wallpaperů.

 

2. JAK ZBOURÁM JIŽ POSTAVENÝ PŘÍKOP?

    Použijte X, stejné tlačítko jako na bourání budov.

 

3. CO JE TO DŘEVÁRNA, ŘEMDIHÁČ, OBRNĚNEC?

  Jsou to slangové výrazy používané na tomto webu. Dřevárna je dřevorubecká dílna, řemdiháč je palcátník a obrněnec je evropský rytíř.

 

4. EXISTUJE 51. MISE? NIKDE JI NEMŮŽU NAJÍT.

   51. mise je 1. mise datadisku Warchest. Tyto mise nenajdete, pokud nemáte nainstalovný datadisk Warchest (není legálně ke stažení, kupuje se).

 

5. PANOVNÍCI MI NEJDOU SPUSTIT. CO S TÍM?

   Jelikož jsou bonusový panovníci ve dvou souborech, může se stát, že někde uděláte chybu. Otevřete si návod jénem Instalace bonusových panovníků, pokud byste nevěděli, podívejte se tam. Pro úplnost: Jedná se o to, že musíte do určených složek dát určený materiál. Pokud si chcete být na 100% jisti, že jste to udělali správně, tak to zkopírujte do všech složek (což je zbytečné, do složky binks dáte stáhnuté věci pod názve binks apod.) Nejdůležitější je  nahradit obyčejnou spouštěcí ikonu staženou u panovníků! V tom dělá většina lidí chyby. (Pokud nechcete takový složitý import, kupte si originální Stronghold Crusader s datadiskem Warchest)


 6. NEJDE MI HRÁT ONLINE S KAMARÁDEM. CO MÁM DĚLAT?

  Nejdříve zkontrolujte firewall na obou stranách. Používejte Gameranger (mnohem pohodlnější než hamachi), který za vás vyřeší prakticky vše. Mějte stejnou verzi hry. I tak ovšem nemusí být vaše internety kompatibilní (jinak to vysvětlit neumím, existuje pár přátel, se kterými se zaboha nemůžu propojit). Krajní variantou je setkat se a propojit počítače sítí LAN. Pak není zapotřebí žádný program.