Stronghold Crusader

Rychlá diskuze

Anketa - Panovníci

Kdo je Váš nejoblíbeněší panovník?

Krysa (6229)
 

Prase (5941)
 

Had (5521)
 

Vlk (8369)
 

Saladin (6668)
 

Kalif (5683)
 

Sultán (5358)
 

Lví srdce (13067)
 

Statistiky

TOPlist

*Extreme mise

6. mise - Fénix

6.mise - Fénix

Vy proti Kryse s Prasetem a s Kalifem

Vy máte 9 000, počítač má 120 000

 Tohle je konečně pravá Extrémovská mise! Začátek je poměrně krutý  a tuhý. Doporučuji začít klasicky - kostel, katedrála, 3-4 dřevorubecké dílny, asi 2 pole a nějaký ten baráček. Pak rychle okopejte sever, protože krysa má samorobící kasárnu, která vyrábí katapulty a rytíře. Rytíři se naštěstí přes příkop nedostanou, takže o starost méně. Za příkopem postavte věž a na ni katapult (ten nechte střílet na prase) a pár lukostřelců. Dole postavte také věž, zde jsem zvolil balistu. Na věž, kterou máte od začátku, dejte katapult a likvidujte Kalifa.

 Už k samotné taktice. Jih musíte později ohradbit a okopat ho příkopem přijde také vhod. Pošlete jednu salvu kamenů na Kalifa a ten už to ekonomicky moc nezvládá. Jakmile na Vás zaútočí veškeré jeho síly z obou kasáren, rychle vyšlete jízdu z menu a zničte je. Tím už bude problém jenom horní strana mapy, hlavně pokud se jim podaří prokopat příkop (což by se stát nemělo, jinak jste v tahu). Takže pokud část příkopu zakopali, rychle vykopejte nový kousek za starým.

 Postupně vyčarujte palcátníky z menu (alespoň 40) a zaútočte na Kalifa. Musí to být rychlá akce, jinak najme armádu a nemáte šanci (Ps: pozor na ropu!). Naštěstí je můžete podpořit salvou šípů. Potom donajměte palcátníky, měli byste na to mít peníze, pokud je Kalif mrtvý (já ho dobýval, když měl ještě 110 000), a připravte se na odvetu Praseti i Kryse. Mezitím zničte Kryse kasárnu, nejmoudřejší je udělat to salvou kamenů. Palcátníci pak lehce udolají oba dva. 

Žádné komentáře